1269248. DOXA, armbandsur, manuell, cal. 103 / 11 1/2 (Doxa), boett av 18K guld, 1950-/1960-tal.
Signerad urtavla, boett och urverk.
Boett märkt 10363 17, 1339833.
Urverk märkt DOXA S.A, 11 ½ 103.
Diameter exkl krona ca 34 mm.
Defekt verk. Slitage, repor. Armband med torkat läder, ej Doxa.