PARTI KERMIK, 7 delar, delvis Gunnar Nylund. 1900-tal.

12683. PARTI KERMIK, 7 delar, delvis Gunnar Nylund. 1900-tal.

Rörsstrand, Gusvatvsberg och Uppsla Ekeby. Höjd 2-45 cm.

Skador och nagg. Spiralvasens mynning nedslipad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 949