VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, Westerstrands, Töreboda, 1900-tal.

126368. VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, Westerstrands, Töreboda, 1900-tal.

Förgylld trästomme. Dekor med rosor, rosetter och pärlband. Krämfärgad urtavla med svarta siffror.
Höjd ca 50 cm.

Avslag. Saknar glas under urhuset. Pendel och nyckel medföljer ej. Ej funktiosngaranti.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 50 cm.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 206