126162. SERVISDELAR, ca 24 delar, porslin, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.
Bestående av; 8 st tallrikar, 10 st djupa tallrikar, 1+1 st uppläggningsfat, 1+1 st uppläggningsskålar, smörfat med hänkel, kanna.
Första och andra sortering, slitage, missfärgningar, smärre nagg.