1260815. MOPED, Crescent, 50cc, 1960-tal.
Sachsmotor, tvåväxlad, handväxel, sadelväskor, backspegel.
En extra tank medföljer.
Startad och provkörd av auktionsfirma. Stått en längre tid under presenning i lada. Säljes för dödsbo. Slitage, rost, ej fullständigt genomgången.