Brevkniv. Längd 15 cm. Stämplad JLH Hultman Stockholm. 1950 Skohorn. Sterlingsilver. Längd 14,5 cm Sigillstamp. Höjd 8 cm.
Mindre ytslitage samt sigillstämpel med bristning.