MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Skåne", Rörstrand.

125951. MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Skåne", Rörstrand.

12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 mindre assietter, terrin med underfat, såsskål, 5 uppläggningsfat samt 3 skålfat. Dekor i blått av skånska slott.

Mindre krackeleringar, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre krackeleringar, nagg.

Antal besök: 2 490