12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 mindre assietter, terrin med underfat, såsskål, 5 uppläggningsfat samt 3 skålfat. Dekor i blått av skånska slott.
Mindre krackeleringar, nagg.
Mindre krackeleringar, nagg.