SKÅLFAT, Kina 1600/1700-tal.

SKÅLFAT, Kina 1600/1700-tal.
125280. SKÅLFAT, Kina 1600/1700-tal.

Dekor av granatäpple, och blomsterslingor i Imari.
Diameter 26,5 cm.

Glasyrbortfall och mistor. Dekoren med bitvis slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 26,5 cm.

Antal besök: 1 191