Höjd ca 22.5 cm. Längsta bredd 26 cm.
4 ljuspunkter.
Stämplad; Skultuna, 1607, M10.
Bruksslitage, stearinrester.
4 ljuspunkter.
Bruksslitage, stearinrester.