124862. VASER, ett par snarlika, porslin, Royal Bonn, Delft, 1800/1900-tal.
Dekor med landskap, väderkvarnar och båtar i underglasyrblått. Mynnings och fotringsdekor delvis i relief. Undersidig märkning.
Höjd ca 12,5 cm.
En vas med spricka. Krackelyrer. Invändiga missfärgningar.