VASER, ett par snarlika, porslin, Royal Bonn, Delft, 1800/1900-tal.

124862. VASER, ett par snarlika, porslin, Royal Bonn, Delft, 1800/1900-tal.

Dekor med landskap, väderkvarnar och båtar i underglasyrblått. Mynnings och fotringsdekor delvis i relief. Undersidig märkning.
Höjd ca 12,5 cm.

En vas med spricka. Krackelyrer. Invändiga missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 12,5 cm.

Antal besök: 1 882