BRÖST - Kina, trä med sniderier.

1246068. BRÖST - Kina, trä med sniderier.

Litet bröst - Kina, sandelträ, rektangulär form med gångjärn lock, reliefliknande sniderier runt, inklusive storformat liggande scener med ridkrigare, H-32cm B-79cm T-37cm.

Gångjärn ställvis skadade, tecken på slitage, repor, smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besök: 1 300