1246068. BRÖST - Kina, trä med sniderier.
Litet bröst - Kina, sandelträ, rektangulär form med gångjärn lock, reliefliknande sniderier runt, inklusive storformat liggande scener med ridkrigare, H-32cm B-79cm T-37cm.
Gångjärn ställvis skadade, tecken på slitage, repor, smärre repor.