JOHAN HENRIK SCHEFFEL, TILLSKRIVNA. PORTRÄTT, ETT PAR, FÖRESTÄLLANDE ÖVERSTE ISAAC CEDERCRANTZ OCH CHARLOTTA MARIA CEDERCRANTZ NÉ FLEETWOOD, VEGEHOLM RÖGLE OCH SPANNARP, SKÅNE.

1242633. JOHAN HENRIK SCHEFFEL, TILLSKRIVNA. PORTRÄTT, ETT PAR, FÖRESTÄLLANDE ÖVERSTE ISAAC CEDERCRANTZ OCH CHARLOTTA MARIA CEDERCRANTZ NÉ FLEETWOOD, VEGEHOLM RÖGLE OCH SPANNARP, SKÅNE.

(1689-1754 respektive 1709-1759), olja på duk ca 80x66 cm. Samtida, bronserade ramar.

Siltage, någon retusch, krackelyrer (ställvist hårdare), en duk omspänd på ny spännram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 117