124228. HALLBYRÅ och SPEGEL med BELYSNING, Teak, "Lucia M2", Fröseke AB Nybrofabriken, 1950/60-tal.
Etikettmärkt . Byrå, längd 70, bredd 30, höjd 58 cm. Spegel, bredd 49, höjd 125 cm.
Slitage. Fanérbortfall på en låda. Strömbrytare på spegeln är trasig.