YTTERFODER, porslin, rokokostil, Rörstrand, tidigt 1900-tal, samt VAS med reliefdekor, 1900-tal.

12411. YTTERFODER, porslin, rokokostil, Rörstrand, tidigt 1900-tal, samt VAS med reliefdekor, 1900-tal.

Ytterfoder med hänklar och dekor av blå blommor, diameter exklusive hänklar 22 cm, höjd 19,5 cm.
Vas med reliefdekor av bl a fisk och sjöstjärna. Höjd 25 cm.

Ytterfoder med krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytterfoder med krackelyrer.

Antal besök: 1 522