Dosa i silver med förgylld insida, tillverkad av Nils Jacob Helldahl, år 1850
Stämplad NJ HELLDAHL, U4(1850)
Glasögonfodral i silver, stämplad 830S, kattfot, S, ELW
Pokal, höjd 8 cm, stämplad GAB, Stockholm, kattfot, S, P9(1965)
Pokal, höjd 9 cm, stämplad GAH, Stockholm, kattfot, S, R7(1919)
Pokal, höjd 8,2 cm, diameter 9 cm, stämplad Uppsala, kattfot, S, V8 (1947) och otydlig stämpel
Totalvikt 318 gram.
Bruksslitage, gravyr på två av pokalerna och glasögonfodralet.
Totalvikt 318 gram.