GLASÖGONFODRAL, DOSA, POKALER, Silver.

1239418. GLASÖGONFODRAL, DOSA, POKALER, Silver.

Dosa i silver med förgylld insida, tillverkad av Nils Jacob Helldahl, år 1850
Stämplad NJ HELLDAHL, U4(1850)

Glasögonfodral i silver, stämplad 830S, kattfot, S, ELW

Pokal, höjd 8 cm, stämplad GAB, Stockholm, kattfot, S, P9(1965)

Pokal, höjd 9 cm, stämplad GAH, Stockholm, kattfot, S, R7(1919)

Pokal, höjd 8,2 cm, diameter 9 cm, stämplad Uppsala, kattfot, S, V8 (1947) och otydlig stämpel

Totalvikt 318 gram.

Bruksslitage, gravyr på två av pokalerna och glasögonfodralet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalvikt 318 gram.

Antal besök: 509