123922. GLASSERVIS, 84 delar, "Elon" Edvin Ollers Kosta, 1900-tal.
Pantografierad dekor.
12 rödvin, höjd 12 cm.
12 vitvin, 11 cm.
12 grogg, 13 cm.
12 selter, 7,5 cm.
12 starkvin, 8,5 cm.
12 likör, 8 cm.
12 snaps, 9 cm.
Enstaka mindre nagg. Mindre bruksslitage.