123841. BESTICKSERVIS, 51 delar, rostfritt stål, "Opus", Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
Pärlemor imiterande plastskaft.
10 Gafflar, 18,5 cm.
12 Knivar, 21,5 cm.
12 Matskedar, 21,5 cm.
12 Bordskedar, 16,4 cm.
4 uppläggningsgafflar 14 cm.
1 smörkniv 14 cm.
Slitage.