1236552. MATSALSSKÅP, pyramidmahogny, oscarianskt, 1800-talets andra hälft.
Underdel med låda samt 2 skåpsdörrar, överdel med dörrar, profilerad front.
Bredd 90 cm, djup 50 cm, höjd 174 cm.
Slitage, märken och repor
Nedre lucka med skada.
Nycklar saknas.