SABRE (Tulwar) - Indien 1800-tal.

1236130. SABRE (Tulwar) - Indien 1800-tal.

Sabre (Tulwar) - Indien 1800-talet, något krökt, enkelt räfflat bakblad, typiskt formade järnkärl, skivformad knopp med rosett, l. ca.90cm.

något luftigt-rostig.

Gör en kostnadsfri värdering!

något luftigt-rostig.

Antal besök: 1 899