Abstrakt komposition. Signerad samt daterad 1922. Stämplad Bauhaus- Weimar. Totalmått 27,5x21 cm.
Oramad. Mindre ytslitage.
Oramad. Mindre ytslitage.
Verkstadsgatan 2
302 60 Halmstad
Sverige