SKÅL, keramik, Gustavsberg, 1916.

122722. SKÅL, keramik, Gustavsberg, 1916.

Snäckformad med dekor av kräfta i relief. Längd ca 25 cm, höjd 11 cm.

Slitage, smärre krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 899