Victor Jeannot Geneve i slutet av 1800-talet.

1223974. Victor Jeannot Geneve i slutet av 1800-talet.

Låda med tre lock med en diameter på 52,6 mm. Roskopf-typ porslin sfär. Manuell reprörelse med nyckel. (ingår ej). Maskin signerad i nickel.

Det var inte möjligt att verifiera dess funktion. Det kräver reparation eftersom maskinen rör sig inuti klockfodralet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 341