VATTENTUNNA, koppar, 1800-tal.

122334. VATTENTUNNA, koppar, 1800-tal.

Handtag och knopp i mässing. Höjd 58, diameter 54 cm.

Slitage, repor, märken, locket buckligt, ärgning, gångjärn släppt runt någon nit.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 058