LJUSKRONA för sex ljus, senempire 1800-talets förra hälft.

122161. LJUSKRONA för sex ljus, senempire 1800-talets förra hälft.

Stomme i mässing med förgyllda detaljer, behängd med olikslipade prismor. Höjd 100 cm.

Kompletterad, lagad, två fästen samt några prismor saknas, hål efter elektrifiering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 777