121910. TOILETTEBORD, Severin Hansen, Haselv Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal.
Jakaranda. Rektangulär skiva. Uppfällbar spegel. Sargen med låda. Märkt med etikett från Illum Boglihus. Längd 110, bredd 65, höjd 70 cm.
Bruksslitage, blekt, lådan något svår att dra ut.