TAKFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal.

12190. TAKFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal.

Dekor av gröna pärlfransar. 6 ljusarmar. Total höjd ca 110 cm. Inre diameter på kupring ca 33 cm.

Saknar glaskupa. Fransar saknas. Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 187