SKÅLAR, 2 st samt TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina och Japan, 1900-tal.

121841. SKÅLAR, 2 st samt TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina och Japan, 1900-tal.

Polykrom dekor av bl a blommor, fåglar samt figurscen. Skålarna med sexkaraktärsmärke i botten och diameter 14,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 741