SKÅLAR, 2 st, stengods, troligen Ming, Kina.

121826. SKÅLAR, 2 st, stengods, troligen Ming, Kina.

Celadonglasyr med tryckt mönster. Diameter 15 cm.

Krackeleringar samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krackeleringar samt slitage.

Antal besök: 887