BARONG, svärd, Filippinerna.

BARONG, svärd, Filippinerna.
1216661. BARONG, svärd, Filippinerna.

Klingans längd ca 42,5 cm.
Total längd ca 64 cm.
Grepp med silverinfattning.

Slitage, skador, lagningar, ställvis korrosion.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd ca 42,5 cm.
Total längd ca 64 cm.
Grepp med silverinfattning.

Antal besök: 5 495