BESTICKSERVIS, 199 delar, nysilver, "Olga", GAB, 1900-tal.

121528. BESTICKSERVIS, 199 delar, nysilver, "Olga", GAB, 1900-tal.

12 gafflar, längd 20,5 cm.
12 knivar, längd 23 cm.
27 gafflar, längd 17,5 cm.
24 knivar, rostfria blad, längd 20 cm.
24 skedar, längd 18 cm.
24 gafflar, längd 16 cm.
24 knivar, rostfria blad, längd, 18 cm.
8 tårtgafflar, längd 13,5 cm.
7 smågafflar, längd 12,5 cm.
24 kaffeskedar, längd 11 cm.
2 salladsbestick, längd 22,5 cm.
2 osthyvlar, rostfria blad märkta Norway, längd 21,5 cm
2 såsskedar, längd 17;5 cm
Slev, längd 21 cm.
Tårtspade, längd 24 cm.
Sardingaffel, längd 14 cm.
Marmeladsked, längd 15 cm.
Påläggsgaffel, 18 cm.
2 smörknivar, längd 16 cm.

Slitage, repor, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 gafflar, längd 20,5 cm.
12 knivar, längd 23 cm.
27 gafflar, längd 17,5 cm.
24 skedar, längd 18 cm.
24 gafflar, längd 16 cm.
8 tårtgafflar, längd 13,5 cm.
7 smågafflar, längd 12,5 cm.
24 kaffeskedar, längd 11 cm.
2 såsskedar, längd 17;5 cm
Slev, längd 21 cm.
Tårtspade, längd 24 cm.
Sardingaffel, längd 14 cm.
Marmeladsked, längd 15 cm.
Påläggsgaffel, 18 cm.
2 smörknivar, längd 16 cm.

Antal besök: 1 400