GLASSERVIS, 62 delar, pantograferad dekor,1900-talets första hälft.

12145. GLASSERVIS, 62 delar, pantograferad dekor,1900-talets första hälft.

Bestående av: 9 st rödvinsglas, 9 st vitvinsglas, 5 st likörglas, 6 st snapasglas, 9 st seltserglas, 9 st pilsglas, 9 st starkvinsglas, 6 st grogglas.

Två glas med mindre kantnagg medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 391