DOLK, orientalisk, skaft av benarbete med skuren dekor, 1800/1900-tal.

12144. DOLK, orientalisk, skaft av benarbete med skuren dekor, 1800/1900-tal.

Klingan med dekor av anfallande lejon samt rådjur.
Längd 32 cm.

Skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 32 cm.

Skador, lagningar.

Antal besök: 963