Skida och skaft i siverfärgad metall. Blad i stål. Märkt Frosts, mycket otydligt under rost. Made in Sweden, Mora, Laminated steel.
Total längd 24,5 cm, 23 cm.
Slitage, bucklor, blad med slitage och rost.
Total längd 24,5 cm, 23 cm.