SKEDAR 4 st silver, bland annat Lars Hessling Linköping 1778 samt TESKEDAR 6 st, silver, Barkander & Sörhling Linköping 1855. Tot vikt ca 221 gram.

121196. SKEDAR 4 st silver, bland annat Lars Hessling Linköping 1778 samt TESKEDAR 6 st, silver, Barkander & Sörhling Linköping 1855. Tot vikt ca 221 gram.

6 teskedar, Barkander & Söhrling Linköping 1855, längd ca 14 cm.
Sked, Gustaf Henrik Sidwall Norrköping 1807, längd ca 21 cm.
Sked, Henrik Nourin Norrköping 1754, längd 20 cm.
Sked, Lars Hessling Linköping 1778, längd ca 21 cm.
Sked, Samuel Presser Linköping 1757-1783 (1784), längd 18 cm.

Slitage, bucklor, ristade bokstäven/ägarmonogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 915