SERVISDELAR, 17 st. porslin, "Bella", Rörstrand, 18/1900-tal.

1211834. SERVISDELAR, 17 st. porslin, "Bella", Rörstrand, 18/1900-tal.

I tillverkning 1884-1925
2 mattallrikar, diameter 25 cm
15 djupa tallrikar, diameter 25,5 cm.

Bruksslitage.
Krackelering förekommer, delvis med missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

I tillverkning 1884-1925

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 410