PERE CREIXAMS. ”Flickor”.

PERE CREIXAMS. ”Flickor”.
1204926. PERE CREIXAMS. ”Flickor”.

Akvarell på papper
Signerad.
På baksidan, två etiketter från Dau al Set-galleriet titel det; en av dem hänvisar till en utställning ”Collective of Drawings” från 1977. Ursprung: Dau al Set Gallery, Barcelona; privat samling.
26,5 x 21 cm.

Träram. Det har inte undersökts utanför ramen.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

Akvarell på papper
Signerad.
26,5 x 21 cm.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 456