5 rödvin Helga, höjd 18. 8 vitvin Helga, gröntonade, höjd 15. 6 selter Helgal, höjd 9. 13 rödvin, höjd 16. 6 tumlare, slipad rutmönstrad dekor, höjd 6. Kakfat på fot. Sockerskål. Gräddkanna.
Bruksslitage. Enstaka nagg.