BÖCKER/HÄFTEN, 5 st, OS 1936.

BÖCKER/HÄFTEN, 5 st, OS 1936.
1203710. BÖCKER/HÄFTEN, 5 st, OS 1936.

"Olympia 1936", Willi Fr. Könitzer, Reichssportverlag, Berlin.
"Die Olympischen Spiele 1936", Cigaretten-Bilderdienst Altona-Bahrenfeld, 2 band.
"Olympische Spiele 1936", Nummer 15, Berlin.
"Olympiaden 1936 i text och bild", Saxon & Lindström.

Proveniens dödsboet efter samlaren Sture Nyström, Rottne.

Varierande slitage, ställvis kraftigt, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 032