12012. TE- samt MATSERVIS, 55 delar, "Ostindia", Rörstrand.
12 + 8 Tekoppar med fat, två storlekar. Kopp diameter 9,5 respektive 10.
7 Assietter, diameter 21.
4 Assietter, diameter 17,5.
14 flata, diameter 25.
6 djupa, diameter 24.
Uppläggningsfat, längd 27,5.
Tekanna.
2 kaffefat, diameter 13 cm.
Bruksslitage/slitage. Enstaka nagg/ Nagg och krackelyrer.