SKRIVBORD, jakaranda, 1960 / 70-tal.

119707. SKRIVBORD, jakaranda, 1960 / 70-tal.

Bredd: 150 cm, Djup: 78 cm, Höjd: 73 cm
Utfällbar hylla (förmodligen för skrivmaskin). Se bild.
Märkt A. Ahlström, OSAKEYHTIÖ, WARKAUS.

Bruksslitage. Skivan delvis solblekt (se bild).
Hyllbärare till till hyllplan i fronten saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 431