AFFISCH, signerad, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.
119679. AFFISCH, signerad, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.
Affisch med SAS flygplan, zodiaken samt stewardesser i olika miljö.
54x42 cm
Inlämnarens familj bodde på kontinenten under 1900-talets mitt. Inlämnarens pappa som reste mycket fick detta av kaptenen signerade certifikat under en flygtur den 23 november 1949.
54x42 cm