FICKUR, Kronometer, urtavla märkt Stockholm, 1900-tal.

119243. FICKUR, Kronometer, urtavla märkt Stockholm, 1900-tal.

Urverk omärkt, dia ca 39 mm. Yttre diameter ca 50 mm.

Slitage, boettens bakstycke med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 395