KANNOR, 2 st, SKÅLAR, 2 st., porslin, Gefle, 1900-tal.

11918. KANNOR, 2 st, SKÅLAR, 2 st., porslin, Gefle, 1900-tal.

Dekor av tomtar. Skålarnas diameter 20 resp 23, kannornas höjd 13,5 cm.

Slitage och krakelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och krakelyrer.

Antal besök: 1 840