FICKUR, yttre samt inre boett 14k guld, 1900-tal.

118914. FICKUR, yttre samt inre boett 14k guld, 1900-tal.

Yttre diamater ca 50 mm. Urverk omärkt numrerar Nr 59561, diameter ca 44 mm.
Total vikt ca 98,1 gram.
Medföljer klockedja i gulmetall samt klockställ för mormorsur.

Löst, skadat plastglas. Slitage, bucklor. Bygel i gulmetall. Skadat gångjärn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 98,1 gram.

Antal besök: 1 188