1187284. KRISTALLSKÅLAR,3 st, Orrefors, 1900-tal.
Skål signerad Orrefors A 4359-141 "Solliden"ca 22 x 18,5 cm, 12 cm hög
Skål Orrefors signerad ca ø 14,5 cm, 8 cm hög
Skål Orrefors signerad ca ø 12 cm, 7,5 cm hög.
Bruksslitage, den lilla skålen har ett litet nagg i underkant.