118609. MOCCASERVIS, 15 delar, porslin, Arabia.
Blåmönstrad servis med blomsterdekor.
1 st runt uppläggningsfat, dia. 26 cm
6 st assietter, dia. 17 cm
6 st kaffekoppar med 7 fat, höjd 6,5 cm.
1 st mjölkkanna, höjd 7 cm
1 st sockerskål, höjd 5 cm.
Bruksslitage, enstaka mindre nagg. En assiett med lagning.
6 st assietter, dia. 17 cm
1 st mjölkkanna, höjd 7 cm
1 st sockerskål, höjd 5 cm.