MAJOLIKA TEKANNA RÖRSTRAND 18/1900-TAL.

1181921. MAJOLIKA TEKANNA RÖRSTRAND 18/1900-TAL.

Söt mindre majolika tekanna från Rörstrand ca år 1890-1920, har en bred på 23 cm.

Ålders- samt Bruksslitage, krackelering invändigt, inga nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 811