SOFFA, 1930-tal, möjligen Otto Schulz.

1180698. SOFFA, 1930-tal, möjligen Otto Schulz.

Svängd form på ben. Stoppad fast plyschklädsel i sits och rygg med dekorband. Resårbotten. Längd ca 250 cm. Sitthöjd ca 45 cm, rygghöjd 80 cm.

Bruksslitage, tjädrar har släppt på vissa områden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 553