LYKTA I FORM AV STJÄRNA, med hållare i form av hästhuvud, plåt/mässing. 1900-tal.

11790. LYKTA I FORM AV STJÄRNA, med hållare i form av hästhuvud, plåt/mässing. 1900-tal.

För 1 stearinljus.
Stjärnans höjd 48 cm.

Slitage. Vägg/bärfäste saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

För 1 stearinljus.
Stjärnans höjd 48 cm.

Antal besök: 726