DIE KUNST DER GRAFIK, mapp med 7 grafiska blad.

1178892. DIE KUNST DER GRAFIK, mapp med 7 grafiska blad.

Bestående av litografi av Valerio Adami 'Statuette', litografi av Horst Antes 'Gefleckte figur mit reif, kleiner figur und leiter', litografi av Enrico Baj 'Der kleine General', litografi av Bruno Bruni 'Solitudine', litografi av Simon Dittrich 'Der Lordrichter', litografi av Paul Wunderlich 'Tête de Femme' och serigrafi av Friedensreich Hundertwasser 'Homo Humus come va 10002 nights'. Bladstorlek, de sex första 42x30 cm, den sista 70x50 cm. Signerade och numrerade 6973/10000.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 303